Clubshow 2018 - Resultat

Domare: Astrid Straaijer (NL)

52 anmälda hundar

BIS 
SE UCH Amber´s Vesper v d Toetestijn

BIS 2
LD STARTKLASS SE UCH Miltassias Kira av Zaleo

Bästa hane

  1. SE UCH Amber´s Vesper v d Toetestijn
  2. WJW-10 DK UCH SE UCH INT UCH DEVDHCH DECH NO UCH NORD UCH NLCH WVW17 DKRLCH NLVCH DK V-11 -14 NORD V-12 KLBCH DK VV-17 DKVECH DEVDHESGL-13 DEBDSG-13 DEW-13 PLW-14 Sam
  3. LD STARTKLASS NORD JV-15 SE UCH Wenarjas Birk Mattis
  4. Duckhills Dancing Nikon with Emmi (Certifikat)

SE JV-17 Fosecos Tigu Kilkenny (Reserv certifikat)

 

Bästa tik

  1. LD STARTKLASS SE UCH Miltassias Kira av Zaleo
  2. DKJUCH Nen´Sam Idi von TesMi (Certifikat)
  3. SE UCH Cirtap´s Prinses Unny Van Shima-K
  4. Joykooi Kristall (Reserv certifikat)

 

BIS uppfödargrupp HP Kennel Fosecos
BIS 2 uppfödargrupp HP Kennel Miltassias
3. Kennel Duckhills

BIS Avelsklass  HP Mattssons Zally
BIS2 Avelsklass HP Cirtap´s Prinses Emma van Wirre-E

BIS Valp Miltassias Tara av Teyfi
BIS 2 Valp Miltassias Yacco av Teyfi

BIS Junior Duckhills Dancing Nikon with Emmi
BIS 2 Junior Joykooi Kristall

BIS Unghund- Fosecos Tigu Kilkenny
BIS 2 Unghund- DKJUCH Nen´Sam Idi von TesMi

BIS Veteran- WJW-10 DK UCH SE UCH INT UCH DEVDHCH DECH NO UCH NORD UCH NLCH WVW17 DKRLCH NLVCH DK V-11 -14 NORD V-12 KLBCH DK VV-17 DKVECH DEVDHESGL-13 DEBDSG-13 DEW-13 PLW-14 Sam
BIS 2 Veteran– RLD N Freckles Jump For Fun

 

Valpklass 4-6 mån, hanar

  1. HP Miltassias Yacco av Teyfi
  2. Miltassias Ruben av Teyfi

 

Valpklass 6-9 mån, hanar

  1. Svansviftarens Adorable Gustaf
  2. Skebo Åängens Lille Yohn Av Belty

 

Valpklass 4-6 mån, tik

  1. HP Miltassias Tara av Teyfi

 

Valpklass 6-9 mån, tik

  1. Skebo Åängens Lady Marion Av Belty

 

Juniorklass hanar

  1. Exc ck- Duckhills Dancing Nikon with Emmi
  2. Very good – Joykooi Jaspis

 

Unghundsklass hanar

  1. Exc ck - Fosecos Tigu Kilkenny
  2. Very good – Fosecos Tigu Budweiser

Good – Mama´s Best Friend Preben Pralin

Öppen klass hanar

  1. Exc ck – Fosecos MiPe Peter Pan
  2. Exc – Miltassias Otto av Yala
  3. Very good – Cavalriina´s Jedi Jerome
  4. Very good – Axols Nemo von Feax

Very good – Cavalriina´s Ellyot Enrico
Very good – Mattssons Unwi Billy

 

Championklass hanar

  1. Exc ck - SE UCH Amber´s Vesper v d Toetestijn
  2. Exc ck - LD STARTKLASS NORD JV-15 SE UCH Wenarjas Birk Mattis
  3. Exc ck – SE UCH Dirk Destu Uit De Stukke Pot
  4. Exc ck – C.I.B AgHDII NORD UCH NORD V-15 RLDN&F SE JV-12 Kamas Quicksilver

Exc – SE UCH SE VCH LP1 LP2 Cirtap´s Unique Deleo V Unika-T
Exc – NO UCH SE UCH N JV-16 Duckhills Royal Flush of Emma
Exc – SE UCH LVCH LTCH AgD I II AgHD I II AgCH Miltassias Adventure of Zaleo

 

Veteranklass hanar

  1. WJW-10 DK UCH SE UCH INT UCH DEVDHCH DECH NO UCH NORD UCH NLCH WVW17 DKRLCH NLVCH DK V-11 -14 NORD V-12 KLBCH DK VV-17 DKVECH DEVDHESGL-13 DEBDSG-13 DEW-13 PLW-14 Sam

 

Juniorklass tikar

  1. Exc ck – Joykooi Kristall
  2. Exc ck – Joykooi Amber
  3. Very good – Iness Wild With Delight
  4. Very good – Duckhills Dancing Birka with Emmi

 

Unghundsklass tikar

  1. Exc ck - DKJUCH Nen´Sam Idi von TesMi
  2. Very good – Moonhaven Amarula van Kira

 

Öppen klass tikar

  1. Exc - AgHD I RLD N&F Kamas Vittra
  2. Very good – Miltassias Fenna av Zaleo
  3. Very good – Miltassias Allie av Yala
  4. Very good – Miltassias Wilma av Lykka

KEP – Cirtap´s Uniqe Bell v Indie-Z
Very good – Mattssons Yenna
Very good – Wenarjas Birks Vilda Vittra

 

Champion klass tikar

  1. Exc ck - LD STARTKLASS SE UCH Miltassias Kira av Zaleo
  2. Exc ck - SE UCH Cirtap´s Prinses Unny Van Shima-K
  3. Exc ck – SE UCH Rantafejs Jetamio av Ayan
  4. Exc ck – SE UCH RLD N&F Miltassias Teya av Lykka

Very good – FI SE UCH Miltassias Lova av Lykka
Very good – SE UCH RLD N&F&A&M Moonhaven Anna Anaconda
Very good – AgHD I NORD UCH Trigger Just For Joy

 

Veteranklass tikar

  1. Exc ck - RLD N Freckles Jump For Fun
  2. Exc – DK UCH FI UCH LP 1 NORD UCH RLD N&F&A SE UCH SE V-11 Mattssons Zally