Clubshow 2014 resultat

Domare Hannie Warentoft


Hanvalpar 4-6 mån
1. HP             Amber Vesper v d Toetesteijn  
                     Äg Anne Marie Elfström Rommelanda


Tikvalp  4-6 mån
1                   
Cirtap's Prinses Lovis v Mandy-K
                      äg Linn  Ekeborg Heiel Hjälteby

BIR valp 1   Amber Vesper v d Toetesteijn 

Hanvalp 6-9 mån
1 HP              Moonhaven Prince Charming
                     äg Katarina Bladh Åsenhöga

Tikvalp 6-9 mån
1                    Ayarip's Mooi Molly van Jele
                      äg Sabina Cadier Sösdala

BIR  Valp 2 Moonhaven Prince Charming

BIS-valp       Amber Vesper v d Toetesteijn
BIS-2 valp    Moonhaven Prince Charming


HANAR

Juniorklass

1. E CK         Cirtap's Unique Sarek Van Unika
                      äg Sofia Parnebi Torsby    
2.E                Fido z Plouznicke Staje
                      äg Katarina Blad & Marianne Bäckelie
3.VG             Felix Z Plouznicke Staje
                      äg Sabina Cadier Sösdala
4.VG             Fosecos Mipe Peter Pan
                      äg Cecilia Warma Norrköping  Gnosjö

Unghundsklass

1.E CK          Daan Dalton v D Zwarte Bellen Hoeve 
                      äg Carina Arvidsson Kumla
2.E CK          Trigger Just In Time
                      Äg Yvonne Hemingsson Trollhättan
3.E CK          Lovenites Baby Bos
                      äg Christina Walden Andersson Laholm

Öppenklass

1. E               Cirtap's Hertog Kino v Kila-N 
                      äg Lilian & Urban Askling Kumla
2. E               Charlie Imandra Vom Kooikerbeis 
                      äg Katarina Bladh & Marianne Ranndau Vetlanda

Championklass

1.E CK          Ch Mattssons Hyalmar
                      äg Yvonne Mattsson Ekerö
2.E CK          Ch Obelix Ronan vom Wichtelhaus
                      äg Sabina Cadier Sösdala
3.E CK          Ch Maroons Terrific Maroon
                      äg Marianne Randau Vetland
4.E CK          Stars Of't Rooise Maikel
                      äg Marianne Bäckelie Gnosjö

Veteranklass

1.E CK          Ch Amazing Oxo Achteraf
                      äg Sabina Cadier Sösdala
2.VG             Ch Amazing Lonseme Snappepe Achteraf
                      äg Anne Marie Elfström Romelanda

Bästa hane
1.                   Ch Mattsson Hyalmar
2. cert            Daan Dalton v D Zwarte Bellen Hoeve
3. r cert          Trigger Just In Time
4.                   Ch Obelix Ronan vom Wichtelhaus


TIKAR

Juniorklass

1.E CK          Wildas Nejlika
                      äg Carina Nielsen Markaryd
2.E                Mattssons Freyas Hiary von Anthony
                      äg Kajsa Pelkonen Finland
3.E                Fosecos Mipe Tingling 
                      Äg Nina Dennhed Björkman Fjärsås

Unghundsklass

1.E CK          Qunacks Favor Noble Noisette
                      äg Femke van Ratingen Storfors
2.E CK          Lovenites Billow Breeze
                      äg Yvonne Mattsson Ekerö
E.3                Trigger Just For Joy
                      äg Thomas Tillström Odensbacken
4.E                Oorbellen Mila
                      äg Anne Hirvonen Finland

Öppenklass

1.E Ck           Fagayas Axa von Mersa
                      äg Sofie Wigart Torslanda
2.E CK          Moonhaven Hermione Granger               
                      äg Lars Erik Öhrn Åtvidaberg
3.E                Moonhaven Amazing Maroon
                      äg Lars Erik Öhrn Åtvidaberg
4. VG            Cirtap's Prinses Monci Van Shima-K
                      äg Helena Hård Öxabäck

Championklass

1.E CK          Ch Bullbenz Kooi Uma Geri
                      äg Anne Hirvonen  Finland
2.E Ck           Ch Kamas Natanya
                      äg Karin Stare Hortlax


Bästa tiklass

1. cert            Qunacks Favor Noble Noisette
2.                   Ch Bullbenz Kooi Uma Geri
3.r cert           Fagayas Axa von Mersa
4.                   Wildas Nejlika

 

 

FINALRESULTAT


BIS               Ch Mattssons Hyalmar
BIS-2            Qunacks Favor Noble Noisette

BIS junior    Wildas Nejlika


BIS Ungh     Qunacks Favor Noble Noisette
BIS 2            Daan Dalton v D Zwarte Bellen Hoeve

BIS veteran  Ch Amazing Oxo Achteraf

BIS avel        Ch Cirtap`s Unique Peter Van Unika-K

                      äg Anne Trygg Finland

k

Juniorklass hanar

Fosecos Mipe Peter Pan - JUNIORKLASS HANARFido Z Plouznicke Staje - JUNIORKLASS HANARFelix Z Plouznicke Staje - JUNIORKLASS HANAR
Cirtap's Unique Sarek Van Unika-N - JUNIORKLASS HANAR 

Unghundsklass

Trigger Just In Time - UNGHUNDSKLASSLovenite's Baby Boss - UNGHUNDSKLASSDaan Dalton v D Zwarte Bellen Hoeve - UNGHUNDS KLASS

Öppenklass

Cirtap's Hertog Kino v Kila-N - ÖPPEN KLASSCirtap's Hertog Kino v Kila-N - VINNAREN ÖPPEN KLASSCharlie Imandra Vom Kooikerbeis - ÖPPEN KLASS

CHAMPION

Stars Of't Rooise Maikel - CHAMPIONKLASSObelix Ronan vom Wichtelhaus - CHAMPIONKLASSMoonhaven Terrific Maroon - CHAMPIONKLASS
kamas_natanya - CHAMPIONKLASSdomarens_val - CHAMPIONKLASSch_mattssons_hyalmar - CHAMPIONKLASS
Bullbenz Kooi Uma Geri - CHAMPIONKLASSbis_junior - CHAMPIONKLASSbis_avel - CHAMPIONKLASS
BIS - CHAMPIONKLASSbarn_m_hund - CHAMPIONKLASS 

Veteranklass

v_Amazing Lonseme Snappepe Achteraf - VETERANKLASSv_ Amazing Oxo Achteraf - VETERANKLASS 

Juniorklass tikar

wildas_nejlika - TIKAR JUNIORKLASSMattssons Freyas Hiary von Anthony - TIKAR JUNIORKLASSFosecos Mipe Tingling - TIKAR JUNIORKLASS

Unghundsklass tikar

trigger_just_for_joy - UNGHUNDSKLASS TIKARQunacks Favor Noble Noisette - UNGHUNDSKLASS TIKARoorbellen_mila - UNGHUNDSKLASS TIKAR
Lovenite's Billowy Breeze - UNGHUNDSKLASS TIKAR 

Öppenklass tikar

moonhaven_amazing_maroon - ÖPPEN KLASS TIKMoonhaven Hermione Granger - ÖPPEN KLASS TIKFagayas Axa von Mersa - ÖPPEN KLASS TIK
Cirtap's Prinses Monci Van Shima-K - ÖPPEN KLASS TIK 

Valparna

moonhaven_prince_charming - VALPARNACirtap's Prinses Lovis v Mandy-K - VALPARNABis_valp - VALPARNA
ayarips_mooi_molly_van_jele1 - VALPARNAAmber Vesper v d Toetesteijn - VALPARNA 

Övriga bilder

10572082_957881337570951_6796793683030851751_o10542683_957881897570895_4548920678067889243_o10535683_957880847571000_4344108092685847204_o
10562571_957881844237567_9083761002595597475_o10604015_957885844237167_710756439910154032_o10604015_957885844237167_710756439910154032_o
10535587_957885517570533_4376335831880769590_o10531463_957886584237093_6261077546073665025_o10531459_957886807570404_7597977539147919307_o
10504803_957887057570379_6029476918430941916_o10497311_957886970903721_6503063635097516906_o10496154_957885554237196_1177682937253554609_o
10492983_957886660903752_1436465505129853876_o10471222_957883447570740_4017652400907344272_o10344310_957886217570463_4919128740702332197_o
10339415_957885687570516_6800502594465068410_o1966074_957883587570726_225747009320436383_o1614145_957883520904066_7196587894110384813_o
1072374_957886487570436_4829690320416278579_oBIS_backamo