Club Show 2012 på Herrfallet - Arboga

Resultat Valpar och Hanar

Herrfallet 2012 SKooi 006

 

Domare: Torbjörn Skaar


VALPKLASS 

1 hp - Cirtap's Hertogin Bira Van Qira-T
Ägare: Emmily Berglund Dohrman

1 hp   Cirtap's Hertogin Ruby Van Qira-T
Ägare: Wilma Hallén

3    - Mattsons Tin Tex Lyra
Ägare: Linn Eriksson och Erik Jägare

 Bäst in Show Valp

Cirtap's Hertogin Bira Van Qira-T

bis_valp

 ____________________

HANAR

Juniorklass (1)

E 1 ck  Miltassias Harry av Lyster
Ägare: Anette Såglind

vinnande_juniorhane

____________________

Unghundsklass (1)

vinnande_unghane
E 1 ck  Qudian Enapay Von Jomarquiteria
Ägare: Henrik Nyberg

____________________


Öppenklass (5)

vinnande_oppenklass_hane

E 1 ck Nilsson-Johanssons Picazzo
Ägare: Ingela Nilsson
E 2 ck Mattsons Teddy
Ägare: Jill Dunker
E 3 Cirtap's J-M Prins Troy van Koel
Ägare: Ulle Ericsson
V4 Lovemix Amstel
Ägare: Frida Johansson

____________________

Championklass (5)

vinnande_champ_hane

 E 1 ck Multi Ch Multi Vinnare Cirtap's Unique Peter Van Unika-K
Ägare: Anne Trygg
E 2 ck SEUCh NO UCh Matssons Hyalmar
Ägare: Yvonne Matsson
E 3 SE UCh FIN UCh RLDN Amazing Lonseme Snappepe Achteraf
Ägare: Stefan Elfström
E 4 SE UCH SV-11Agaton Laika V.d. Kooiker Hoeve
Ägare: Katarina Blad och Jan Lundqvist

____________________

Veteranklass (4)

vinnande_veteanhane

E 1 ck SEUCH Cirtap's B-G Baron Tim Krabbé
Ägare: Katarina Blad
E 2 ck Multi champion Multivinnare Cirtap's Count R-R Nico Haak
Ägare: Birgitta Lindblad
E 3   SEUCH Manusia's Limbo
Ägare: Nina Björkman
E 4  Mulitv Multi Ch Cirtap's Mr RMT Feyenoord
Ägare: Stefan Elfström

____________________

Bästa Hane

basta_hane_ch_idag

1 cert Nilsson-Johanssons Picazzo (Champion idag!!!)
Ägare: Ingela Nilsson
Multi Ch Multi Vinnare Cirtap's Unique Peter Van Unika-K
Ägare: Anne Trygg
3 SE UCH Cirtap's B-G Baron Tim Krabbé
Ägare: Katarina Blad
4 Multi champion Multivinnare Cirtap's Count R-R Nico Haak
Ägare: Birgitta Lindblad
r-cert Miltassias Harry av Lyster
Ägare: Anette Saglind

 

Resultat Tikar och BIS

 TIKAR

Junior klass (4)

vinnande_juniortik

E 1 ck Cirtap's Prinses Micra van Kira-L
Ägare: Nina Björkman och Birgitta Lindblad
E 2 Moonhaven Spitting Cobra
Ägare: Jennie Andersson
E 3 Miltassias Anya av Lyster
Ägare: Pia Cederberg
E4 Trigger K Malou
Ägare: Gert Brandjes

____________________

Unghundsklass (4)

vinnande_ungtik

E 1 ck Cirtap's Prinses Emma van Wirrie-E
Ägare: Femke van Ratingen
E 2 Mattsons Ceyenna
Ägare: Yvonne Mattsson & Caroline Hayenhjelm
V 3 Rabouz Belladora
Ägare: Lena och Arne Thelin
V 4 Cirtap's Prinses Malou van Wirrie-E
Ägare: Tove Tingvall

____________________

Öppenklass (4)

vinnande_oppenklass_tik

E 1 ck Wishdecoy Savanna Paris
Ägare: Tiina Väli Mattila
E 2 Fagayas Yatzy of Rimmer
Ägare: Louise Brunes
E 3 Mattsons Lykke
Ägare: Yvonne Mattsson & Karin Hammarval
V 4 Tretex Linnea
Ägare: Svetlana Sundell
______________________

Championklass (7)

vinnande_champ_tik

E 1 ck LP I SE UCh SV-10 Mattsons Tyra
Ägare: Yvonne Mattsson
E 2 ck FI UCH Wishdecoy Ruth Olivia
Ägare: Tiina Väli Mattila
E 3 ck SE UCH Cirtap's Prinses J-L Wirrie van Zon
Ägare: Anneli Lövgren
E 4 ck SE UCh Mattsons Nelly
Ägare: Ingela Nilsson
E ck Mulit Ch Mulit vinner Bullbenz Kooi Uma Geri
Ägare: Anne Hirvonen
E ck SE UCH SV-07 Mattsons Mirya
Ägare: Linn Eriksson
E ck SE UCH SV-11 Mattsons Zally
Ägare: Pia Cederberg
______________________

Veteranklass (4)

vinnande_veterantik

E 1 ck Muliti Ch Multi vinner Whisdecoys Geri Claudia
Ägare: Anne Trygg
E 2 ck Nord UCh SV-05 NV-06 NORDV-07 Cirtap's J-G Prinses Leopoldina
Ägare: Katarina Blad
E 3 NordUch SE V-06 Mattsons Maya-Aurora
Ägare: Yvonne Mattsson
V 4 Fagayas Medessie Af Jerud
Ägare: Inga Lill Lewin
____________________

Bästa tik

basta_tik

1 cert Cirtap's Prinses Emma van Wirrie-E
Ägare: Femke van Ratingen
2 LP I SE UCh SV-10 Mattsons Tyra
Ägare: Yvonne Mattsson
3 Mulit Ch Mulit vinner Whisdecoys Geri Claudia
Ägare: Anne Trygg
4 Nord UCh SV-05 NV-06 NORDV-07 Cirtap's J-G Prinses Leopoldina
Ägare: Katarina Blad
r-cert Wishdecoy Savanna Paris
Ägare: Tiina Väli Mattila
_____________________


Best In Show

best_in_show


BIS Cirtarp's Prinses Emma van Wirrie-E
BIS-2 Nillsson-Johanssons Picazzo
____________________


BIS Junior

bis_junior

 BIS 1 Cirtap's Prinses Micra van Kira-L
BIS 2 Miltassias Harry av Lyster
____________________

 

BIS Unghund

bis_unghund

BIS 1 Cirtarp's Prinses Emma van Wirrie-E
BIS 2 Qudian Enapay Von Jomarquiteira
____________________

BIS Veteran

bis_veteran

BIS 1 SE UCH Cirtap's B-G Baron Tim Krabbé
BIS 2 Muliti Ch Multi vinner Whisdecoys Geri Claudia
____________________


BIS uppfödergrupp

bis_uppfodargrupp

Mattsons Kennel
Yvonne Mattsson med M Ceyenna, Nelly, Tyra och Hyalmar
____________________